Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Fastfood. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Fastfood. Pokaż wszystkie posty

środa, 18 września 2019

Pita po polsku


Cebula z kiełbasą to nasz przysmak, który czasami serwujemy na kolację. Tym razem postanowiliśmy zrobić w postaci „ulicznej”.








Składniki:

3 pętka kiełbasy ze świniobicia
3 duże cebule
1 łyżka smalcu
1 pęczek szczypiorku
4 placki pity
1 główka sałaty lodowej
1 duży pomidor
1 mała cukinia
1 czerwona cebula
4 jajka
sól, pieprz


Przygotowanie:



Kiełbasę kroimy w talarki, smażymy na rozgrzanym smalcu.
Cebule kroimy w piórka. Dodajemy do podsmażanej kiełbasy, dusimy aż cebula zmięknie. Dodajemy posiekany szczypiorek, do smaku doprawiamy solą i pieprzem.
Pity przygotowujemy wg przepisu zawartego na opakowaniu.
Faszerujemy sałatą, pomidorem, grillowaną cukinią, cebulą czerwoną oraz cebulą z kiełbasą.
Podajemy z jajkiem sadzonym i sosem czosnkowym.
 




czwartek, 8 listopada 2018

Pita z karkówką marynowaną w przyprawie gyros

Jak mało czasu na przygotowanie kolacji to można wykorzystać gotowe pity i nadziać je np. takim farszem.














Składniki

  • 6 plastrów karkówki ( ok. 350 g )
  • Marynata : pół torebki przyprawy do gyrosa
  • 200 ml oleju słonecznikowego
  • 2 łyżki musztardy
  • 3 ząbki czosnku
  • Sos : 
  • 1/3 szklanki musztardy
  • 2/3 szklanki jogurtu
  • 3 łyżeczki majonezu
  • szczypta czosnku granulowanego
  • Dodatki : pomidorki koktajlowe
  • sałata lodowa
  • ser kozi
  • 2 szalotki
  • ogórek

    Przygotowanie

    1. Marynata: wymieszałem olej z musztardą i przyprawą gyros. Dodałem przeciśnięty przez praskę czosnek . Wymieszałem marynatę, w której „utopiłem” plastry karkówki. Wstawiłem po przykryciu folią spożywczą w plastikowym pojemniku do lodówki na 3 godziny.
      Po wyjęciu pokroiłem mięso w cienkie paski. Smażyłem na patelni bez dodatku oleju. Olej z marynaty w zupełności wystarcza. Odsączyłem na papierowym ręczniku.

      Sos- dokładnie wymieszałem wszystkie składniki.

      Farsz- ogórka pokroiłem w pół plasterki, pomidorki na połówki, ser w kostkę, cebulę w plasterki, sałatę porwałem na małe kawałki.

      Pitę, wcześniej podgrzaną wypełniłem farszem, dodałem sos.

wtorek, 27 lutego 2018

Chaczapuri z kapustą


Mieliśmy tę przyjemność gotować razem z Gruzinami. Akurat trafiliśmy w wysokich górach pod Batumi na kurs robienia chaczapuri. Dla nas była to wielka frajda i przyjemność. Teraz połączyliśmy to danie z naszymi polskimi smakami. Wyszło przewybornie <3









Składniki

  • Ciasto:
  • 20 g drożdży
  • 2 szklanki mąki
  • 3/4 szklanki wody
  • 2 łyżki oliwy
  • sól
  • Farsz:
  • 1 cebula
  • 1 łyżka masła
  • 1/4 małej główki kapusty włoskiej
  • 100 g szynki konserwowej
  • 100 g startego sera żółtego (u nas Gouda)
  • koperek
  • 150-200 ml bulionu warzywnego
  • 3/4 szklanki passaty pomidorowej
  • 1 ząbek czosnku

    Przygotowanie

    1. W wodzie rozpuszczamy drożdże, dodajemy je do wody razem z oliwą i solą. Ciasto zagniatamy , pozostawiamy do wyrośnięcia.

      W tym czasie cebulę siekamy, szklimy ją na maśle, dodajemy pokrojoną w drobną kostkę szynkę, smażymy kilka minut. Kapustę szatkujemy, dodajemy do szynki, wlewamy bulion i dusimy przez kilkanaście minut, by kapusta lekko zmiękła. Nadmiar płynu odparowujemy, kapustę z szynką studzimy, dodajemy starty ser (część zostawiamy do posypania), posiekany koperek, mieszamy, do smaku doprawiamy solą i pieprzem.

      Ciasto rozwałkowujemy, na środku umieszczamy farsz, boki ciasta zbieramy do góry, sklejamy i całość rozwałkowujemy.

      Passatę mieszamy z oliwą i przeciśniętym przez praskę czosnkiem, smarujemy wierzch ciasta i zapiekamy 20 min w temperaturze 180°C, następnie posypujemy resztą startego sera i zapiekamy jeszcze około 10 min.

środa, 12 lipca 2017

Burger pikantny z piersi kurczaka

Domowy fast food 










Składniki

  • 500 g mielonej piersi kurczaka
  • 2 małe czerwone cebule
  • 3 czubate łyżki bułki tartej
  • 2 łyżeczki sosu worcester
  • pół łyżeczki tabasco
  • sól (1/4 łyżeczki)
  • jajko
  • 4 bułki
  • liście sałaty
  • 1 łyżka oliwy
  • Sos : 1 mały kubeczek gęstego jogurtu
  • 3 łyżki chrzanu
  • 1 łyżeczka soku z cytryny
  • sól
  • pieprz

     

     

    Przygotowanie

      Zmielone mięso wymieszałem w misce z posiekaną czerwoną cebulą, tartą bułką, sosem Worcester, tabasco, jajkiem i solą. Przełożyłem mięsną masę na deskę, podzieliłem na cztery części, uformowałem kotlety o grubości 2,5 cm.
    Rozgrzałem na patelni oliwę, smażyłem kotlety pod przykryciem, aż zbrązowiały.
    Przewróciłem na drugą stronę i smażyłem kolejne 5 minut.
    Sos : wymieszałem wszystkie składniki, aby dokładnie się połączyły.

    Bułki przekroiłem na pół, lekko opiekłem w tosterze. Obie połówki posmarowałem sosem, położyłem na nich sałatę i burgera, przykryłem drugą połową bułki.

czwartek, 8 czerwca 2017

Burger z kaszanki

W sumie bardzo proste, bardzo pyszne burgery <3 Dodatki robią swoje. A sos <3 OMG a sos !!!! Folwark <3








Składniki

2 bułki
400 g kaszanki
1 łyżka majeranku
1 przeciśnięty przez praskę czosnek
1 czerwona cebula
sos remulada duńska
musztarda
ser pleśniowy
1 pomidor
sałata masłowa
sól, pieprz

 

 

Przygotowanie

 
Farsz z kaszanki wyrabiamy z ulubionymi dodatkami (u nas majeranek, sól i pieprz). Formujemy kotlety i grillujemy razem z czerwoną cebulą.
Bułki lekko podpiekamy, smarujemy górę i spód sosem remulada.
Na spód bułki układamy liść sałaty, kotlet, ser, pomidor i kleksem musztardy. Przykrywamy wierzchem bułki ;)

wtorek, 16 maja 2017

Pita z serem feta

Chlebki pita można wypełnić składnikami, które lubimy oraz wzbogacić smak ulubionym sosem. To tylko kwestia inwencji i wyobraźni. 








Składniki

  •  
  • Pita: 3 i 1/4 szklanki mąki tortowej
  • 1 łyżka drożdży suchych
  • 1 i 1/2 szklanki ciepłej wody
  • 1 łyżeczka soli
  • Sos : oliwa z oliwek extra vergine 50 ml
  • ocet balsamiczny 2 łyżki
  • pół łyżeczki miodu
  • szczypta pieprzu
  • Farsz : kilka szt pomidorków czereśniowych, koktajlowych, jakie lubicie
  • ser feta 250 g
  • 1 czerwona cebula
  • opakowanie mix sałat
  • ogórek

    Przygotowanie

     
  •  
  • Pita :Drożdże rozpuściłem w 1/4 ciepłej wody i odstawiłem na 5 min. Mąkę przesiałem do miski, dodałem sól, rozczyn z drożdży oraz pozostałą ciepłą wodę. Zagniotłem ciasto, aż było gładkie i elastyczne. Podzieliłem na 6-8 równych części. Uformowałem kulki i rozwałkowałem na posypanej mąką stolnicy na grubość około 5 mm. Przełożyłem na blachę wyłożoną papierem. Przykryłem ściereczką i zostawiłem do podrośnięcia na około 40 min. Rozgrzałem piekarnik do 220 stopni C, włożyłem blachę z pitami i piekłem około 10 min do lekkiego zarumienienia. Wyjąłem i pozostawiłem do wystudzenia. Odkroiłem górną część i napełniłem farszem i polałem sosem.

    Farsz: : pomidorki czereśniowe przekroiłem na połówki, część na ćwiartki. Ser w kostkę. Ogórka na plasterki, a te na mniejsze kawałki. Czerwoną cebulę pokroiłem w plasterki

    Sos:wymieszałem energicznie wszystkie składniki sosu.

środa, 19 kwietnia 2017

Pizza z dwoma serami, figami i szparagami

To połączenie na pizzy musiało powstać. Uwielbiamy figi i ser kozi. Wyszło pysznie <3









Składniki

Ciasto:
500 g mąki pszennej
1 szczypta soli
7 g świeżych drożdży
1 szczypta cukru
270 ml ciepłej wody
2 łyżki oliwy z oliwek

Pesto z rukoli:
1 garść rukoli
1 łyżka orzechów włoskich
1 ząbek czosnku
70 ml oliwy z orzechów włoskich
sól, pieprz

Dodatki:
2-3 świeże figi
4-5 zielonych szparagów
150 g koziego sera (roladka)
125 mozzarelli w kulce
1 czerwona cebula

 

 

Przygotowanie

 

Ciasto:
Do miski przesiewamy mąkę, dodajemy sól. Drożdże rozcieramy z niewielką ilością cukru. Kidy drożdże staną się płynne, dodajemy do mąki. Następnie wlewamy wodę, oliwę i wyrabiamy na gładko. Z ciasta formujemy kulę, oprószamy mąką, przekładamy do miski i odstawiamy w ciepłe miejsce, do wyrośnięcia.

Pesto z rukoli:

Rukolę miksujemy z orzechami, ząbkiem czosnku i oliwą. Do smku doprawiamy solą i pieprzem.

Ciasto cienko rozwałkowujemy, rozsmarowujemy pesto i układamy ćwiartki fig, pokrojone na mniejsze kawałki szparagi, pokrojoną w piórka cebulę, rozkruszamy ser kozi i układamy plastry mozzarelli.

Pieczemy 20-25 min w temperaturze 200°C (góra-dół).

wtorek, 31 stycznia 2017

Hot dogi z pieczarkami

Taka wersja hot doga była w latach osiemdziesiątych wielkim hitem w naszym regionie. Chyba każdemu z nas kojarzy się z dzieciństwem. A ten bar na rogu <3 Najlepsze serwował. Wiadomo, pieczarki wtedy były pieczarkami ;) ten smak i zapach <3 







Składniki

4 bułki do hot dogów
250 g pieczarek
1 łyżeczka masła
1 łyżeczka suszonego lubczyku
200 ml śmietany słodkiej 18%
sól, pieprz

 

 

Przygotowanie

 
Bułki wydrążamy i zapiekamy przez kilka minut w 180°C (najlepiej zapiec kilka minut przed ukończeniem sosu).

Pieczarki oczyszczamy, kroimy na mniejsze kawałki, oprószamy solą i podsmażamy na rozgrzanym maśle. Dodajemy śmietanę, lubczyk , zmniejszamy płomień i dusimy bez przykrycia.
Do smaku doprawiamy solą i pieprzem.

Sos wlewamy do bułek i podajemy od razu po przygotowaniu.

niedziela, 27 listopada 2016

Bułki z grillowanym boczkiem

Wczoraj był dzień szoppingu, więc trzeba było coś na szybko przygotować, bo to skoki, mam talent, voice...no to kiedy. Szybko zwięźle i na temat trza coś było wymyślić ;) Gorąco Wam polecamy, nasz ulubiony sos od Folwark, Remuladę duńską <3Gdzie ją kupić? Z lewej strony bloga jest banner, który przekierowuje na sklep internetowy Frisco. Zachęcamy do skorzystania.







Składniki

4 bułki (ulubione)
350 g wędzonego boczku
4 plastry żółtego sera (ulubionego)
sałata lodowa
1 pomidor
2 ogórki konserwowe
cebula czerwona
remulada duńska

 

 

Przygotowanie

Pomidora i ogórki kroimy na plasterki. Cebulę kroimy w cienkie piórka.

Boczek kroimy na 3-4 mm plastry, grillujemy z obu stron.

W tym czasie rozcinamy bułki. Układamy na blaszce, osobno spód i góra. Na dolną część bułki układamy ser. Zapiekamy w piekarniku rozgrzanym do 200°C przez 5-7 min.

Po tym czasie bułki wyciągamy z piekarnika i układamy na spodniej części sałatę, boczek, ogórki, pomidor, cebulę, polewamy sosem, przykrywamy górną częścią bułki.

Podajemy zaraz po przygotowaniu.

sobota, 19 listopada 2016

Warzywna pizza

Wam też zdarza zakupić się więcej produktów? Nam nagminnie :P ale nie ma tego złego, co by na najlepsze wyjść nie mogło. To zawsze rodzi nowe pomysły. Szybko, prosto, smacznie...a boczniaków nie trzeba reklamować.








Składniki

1 cebula
1 łyżka masła
250 g boczniaków
200 ml słodkiej śmietany 18%
1 łyżeczka suszonego lubczyku
450-500 g cukinii
3 jajka
50 ml mleka
100 g mąki
200 g startej mozzarelli
szczypiorek
sól, pieprz

 

 

Przygotowanie

 
Cebulę siekamy, szklimy na maśle. Dodajemy pokrojone w paski boczniaki, dusimy pod przykryciem przez kilka minut, dodajemy śmietanę i lubczyk. Chwilę razem dusimy doprawiając do smaku solą i pieprzem.

Cukinie ścieramy na tarce o dużych oczkach. Następnie wbijamy jajka, dodajemy mleko, mąkę, szczyptę soli i pieprzu. Składniki dokładnie łączymy.

Blaszkę wykładamy papierem do pieczenia, wylewamy masę warzywno-jajeczną, tworząc koło. Zapiekamy 15 min w temperaturze 180°C. Następnie blaszkę wyciągamy, ciasto z góry przykrywamy papierem do pieczenia, przykładamy drugą blaszką i obracamy. Usuwamy spodnią blaszkę, teraz znajdującą się na górze. Usuwamy papier do pieczenia, ciasto posypujemy startą mozzarellą. Na wierzchu wylewamy sos z boczniaków. Ponownie wstawiamy do piekarnika na 10 min (180°C). Pizzę wyciągamy, posypujemy pozostałą startą mozzarellą. Zapiekamy 3-4  min w tej samej temperaturze. Przed podaniem posypujemy posiekanym szczypiorkiem.

czwartek, 17 listopada 2016

Burger z kaczki

Czasami niezdrowe dania zwyciężają. Burger ? Oj tak, ale może jakiś inny? Widzimy piersi kaczki , hmm , przecież kaczka też może się sprawdzić. I udało się wyszło smacznie i troszkę inaczej. 







Składniki

  • 2 piersi z kaczki
  • 2 jajka
  • bułka tarta
  • 4 bułki z sezamem
  • tymianek 
  • majeranek
  • pieprz
  • sałata
  • korniszony
  • oliwa z oliwek
  • czerwona cebula
  • skórka przypieczona z kaczki
  • sól

     

     

    Przygotowanie

      Z piersi odkroiłem skórę, mięso przemieliłem ( średnie oczka ), dodałem jajka, bułkę tartą, kilka łyżek oliwy, przyprawy, wyrobiłem.
    Uformowałem burgery, zapiekłem w piekarniku w 180 stopniach, aż wierzchnia warstwa się przyrumieniła. Można zgrillować. Skórkę przypiekłem na patelni, pokroiłem w paski.
    Pokroiłem korniszony w paski, cebulę w krążki. Bułki przekroiłem, wstawiłem do piekarnika na kilka minut, aby się podgrzały. Po wyjęciu posmarowałem sosem, dodałem sałatę, burgery z kaczki i pozostałe dodatki. Polałem sosem.

    Sos : wg uznania, co kto lubi: czosnkowy, tysiąca wysp np.
 Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie : Folwark & Frisco

piątek, 19 sierpnia 2016

Pita z pieczonym kurczakiem i sosem jogurtowym

Co prawda pita kupiona, ale farsz i sos to zrekompensował. 








Składniki

  • 4 pity
  • 4 udka kurczaka
  • 1 czerwona cebula
  • sałata karbowana
  • ogórek kiszony
  • Sos jogurtowy : duży jogurt naturalny
  • 1 łyżka majonezu
  • 1 łyżeczka musztardy miodowej
  • sól  
  • świeżo mielony czarny pieprz
  • Marynata prowansalska : musztarda dijon – kilka łyżek
  • 3 wyciśnięte ząbki czosnku
  • 4 łyżki soku z cytryny
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 2 łyżki mieszanki ziół prowansalskich
  • sól
  • pieprz do smaku

     

    Przygotowanie

      Udka z kurczaka zamarynowałem w marynacie prowansalskiej. Wstawiłem do lodówki na kilka godzin.
    Rozgrzałem piekarnik do 200 stopni C, zapiekałem udka w naczyniu żaroodpornym do czasu, aż skórka intensywnie się zrumieniła. Po wyjęciu i ostudzeniu zdjąłem z udek przypieczoną skórę, a mięso oddzieliłem od kości i poszarpałem na mniejsze kawałki.
    Przygotowałem sos jogurtowy – wszystkie składniki dokładnie wymieszałem, sos wstawiłem do lodówki na ok. godzinę.
    Pity po podgrzaniu przekroiłem tak aby powstały kieszenie. Wypełniłem je sałatą, pokrojonym ogórkiem kiszonym i kawałkami udek i przypieczoną skórką, oraz pokrojoną czerwoną cebulą . Na koniec polałem sosem jogurtowym.

niedziela, 6 marca 2016

Placek porowy z mięsnym farszem

Wspaniałe połączenie smaków, delikatny placek porowy z orientalnym akcentem, z niesamowicie aromatycznym mięsem. Mieszanka przypraw do kebabu od Skworcu jak widać nie tylko można użyć do tej potrawy. Wspaniale komponuje się z innymi rodzajami mięsa. Wystarczy szczypta, a danie będzie pełne smaku i zapachu.







Składniki

Placki:

3 białe części pora
papryczka chili ( ilość zależna od preferencji smakowych )
1 łyżeczka cukru trzcinowego
1 łyżeczka kminu rzymskiego ( mielony kumin )
1 szczypta cynamonu ( mielonego )
1 szczypta mielonego kardamonu
5 łyżek oleju rzepakowego
1 łyżka mielonego siemienia lnianego
250 ml mleka
1 łyżka octu 10%
9 łyżek mąki (pełnych)
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki sody
1 łyżeczka soli

Farsz:

300 g mięsa mielonego z łopatki wieprzowej
2 łyżki oleju rzepakowego
1/2 puszki krojonych pomidorów wraz z zalewą
1 puszka parzonej białej fasoli
1 łyżka przyprawy do kebabu

Dodatkowo:

szczypiorek

 

Przygotowanie

 

Placki:

Pory kroimy w cienkie piórka.

Papryczkę drobno siekamy.

W rondlu rozgrzewamy tłuszcz, wrzucamy pory, papryczkę, cukier oraz przyprawy i dusimy na małym ogniu 20 min (od czasu do czasu mieszamy).

Do szklanki wsypujemy siemię i zalewamy trzema łyżkami gorącej wody.

W dużej misce mleko mieszamy z octem, dodajemy siemię lniane i łączymy z mąką, sodą, proszkiem i solą. Ciasto ma być gęste.

Do ciasta wrzucamy pory i mieszamy.

Na rozgrzaną patelnię ø26 cm ( z niewielką ilością tłuszczu ) wlewamy ciasto (gr 5 mm). Smażymy na złoto z jednej i z drugiej strony.

Farsz:

Na gorącym tłuszczu podsmażamy mięso ( na sypko ), dodajemy przyprawę (chwilę podsmażamy, by mięso nabrało aromatu ), dodajemy pomidory wraz z zalewą i dusimy na wolnym ogniu, do odparowania nadmiaru płynu.

Fasolkę odsączamy z zalewy, dodajemy do mięsa ( już po redukcji ), dokładnie mieszamy i podgrzewamy jeszcze przez kilka minut.

Farsz nakładamy na placki, posypujemy posiekanym szczypiorkiem, składamy na pół.

sobota, 20 lutego 2016

Burgery z tęczowego pstrąga łososiowego

Burgery nie muszą być tylko z mięsem. Ryba też świetnie nadaje się do tego. Propozycja z pstrągiem, świetnie pasuje też filet z łososia.








Składniki

  • 300 g fileta z pstrąga łososiowego
  • 2 łyżki posiekanej natki pietruszki
  • 2 łyżki posiekanego świeżego koperku
  • 3 łyżki i pół szklanki sosu tatarskiego wiedeńskiego
  • szczypta soli
  • pieprz
  • 1 łyżeczka startej skórki cytrynowej
  • 2 bułki grahamki
  • pół czerwonej cebuli pokrojonej w cienkie piórka
  • liście sałaty masłowej

     

    Przygotowanie

      Filet z pstrąga zmiksowałem z 3 łyżkami wiedeńskiego sosu tatarskiego, łyżką koperku, solą i pieprzem (niezbyt gładko). Uformowałem 2 kotlety, które usmażyłem na patelni grillowej.
    Wymieszałem resztę sosu z łyżką koperku i skórką cytryny.
    Bułki po przekrojeniu na pół podpiekłem w piekarniku. Posmarowałem sosem. Na spodach bułek ułożyłem sałatę, potem kotlety, na nich rozłożyłem cebulę, polałem sosem i przykryłem wierzchami bułek. Podałem z sosem wiedeńskim tatarskim.

niedziela, 27 grudnia 2015

Śląski hot dog

Dlaczego śląski? Bo zamiast zwykłej parówki użyliśmy kiełbasy śląskiej. Wspaniale komponuje się z ketchupem wymieszanym z kapustą kiszoną.








Składniki

4 kiełbasy śląskie
4 krótkie bagietki
100 g kapusty kiszonej
100 g ketchupu

 

Przygotowanie

 
Kiełbasę nacinamy na krzyż i grillujemy z dwóch stron.
Kapustę siekamy, odciskamy z nadmiaru soku i mieszamy z ketchupem.
Bagietki wydrążamy, wlewamy sos, wkładamy usmażone kiełbasy.
Całość przekładamy na grilla, by podpiec pieczywo na chrupko.

wtorek, 1 grudnia 2015

Tosty pieczarkowe z wędzonym kurczakiem

Większość z nas pamięta tosty z "budki". Przypominamy, proponując wersję troszkę "podrasowaną" wędzonym kurczakiem. 






 

Składniki

  • chleb tostowy
  • 200 g pieczarek
  • 200 g sera żółtego
  • 500 g wędzonych pałek z kurczaka
  • 1 cebula

     

     

    Przygotowanie

      Mięso oddzieliłem od kości, pokroiłem na mniejsze kawałki. Pieczarki oczyściłem, pokroiłem na plasterki, ser starłem na dużych oczkach, cebulę drobno posiekałem.
    Na kromki chleba tostowego ułożyłem: pieczarki, kurczaka, ser, cebulę i przykryłem kolejną kromką chleba.
    Grilla rozgrzałem do najwyższej temperatury i piekłem jednocześnie z obu stron przez 4 min.
    Jeśli nie posiadacie grilla elektrycznego z funkcją opiekania z obu stron jednocześnie, można to zrobić na zwykłym lub patelni do grillowania układając garnek na toście. Opiekamy wtedy przez 2-3 min z każdej strony.

piątek, 27 listopada 2015

Burgery wieprzowe pav bhaji masala

W zasadzie nic nie potrzeba do urozmaicenia tej potrawy...kochamy slow food, hand made...wspaniała zabawa dla wszystkich <3 Przyprawa z Skworcu jest rewelacyjna <3


https://www.facebook.com/SKWORCUpl/?fref=ts
http://www.skworcu.com.pl/pl_przyprawy,41.html







Składniki

500 g łopatki wieprzowej
1 jajko
1 łyżeczka przyprawy Pav Bhaji Masala

 

 

Przygotowanie

 
Mięso mielimy na średnich oczkach. Dodajemy jajko, przyprawę i dokładnie wyrabiamy z odrobiną gorącej wody. Formujemy na kotlety 2 cm, po czym grillujemy z obu stron. Podajemy w bułce z ulubionymi dodatkami.



piątek, 16 października 2015

Quesadillas

Jeśli chcemy przygotować coś na szybko, to w 30 minut danie będzie gotowe.
















Składniki

  • 8 tortilli
  • oliwa z oliwek
  • ząbek czosnku
  • 250 g chorizo
  • 1 mała czerwona cebula
  • 1 średnia cebula
  • 250 g startego żółtego sera np. radamer
  • 2 szt awokado
  • kwaśna śmietana

    Przygotowanie



    Tortillę posmarowałem oliwą i sosem pomidorowym. Złożyłem po dwie. Na patelni rozgrzałem oliwę , na której przesmażyłem plasterki chorizo z posiekanym czosnkiem oraz cebulą pokrojoną w piórka. Na tortillę rozłożyłem farsz i pokrojone w plasterki awokado, posypałem obficie tartym serem. Nakryłem drugą podwójną tortillą. Smażyłem na grillowej patelni tak, aby się przyrumieniły, a ser w środku rozpuścił i wszystko skleił. Pokroiłem na 6 części. Można podać z gęstą śmietaną i plasterkami awokado.

piątek, 26 czerwca 2015

Zapiekanka z pieczarkami

Czasami chce się takiego, prostego jedzenia. Miała wyjść standardowa zapiekanka, ale jak to bywa...to fajne, tamto też...zachęcamy do własnej inwencji <3 mniam <3











Składniki

2 mini bagietki
200 g sera żółtego
200 g pieczarek
2 cebule czerwone
40 g filecików anchois
2 duże pomidory
sól czosnkowa
100 g sera koziego (twardego)
oliwki z solanki (ile wlezie ;) )

Przygotowanie


Bagietki kroimy wzdłuż na pól. Pieczarki oczyszczamy, kroimy na plasterki. Ser żółty ścieramy, posypujemy bagietki, układamy pieczarki. Na pieczarki kładziemy posiekaną cebulę, fileciki, pokrojone w kostkę pomidory (sparzone, obrane ze skórki, bez nasion), oprószamy solą czosnkową, posypujemy startym kozim serem. Wstawiamy do piekarnika rozgrzanego do temperatury 200°C. Pieczemy 10 min. Po upieczeniu, wierzch bagietek dekorujemy pokrojonymi w kostkę oliwkami.

czwartek, 18 czerwca 2015

Bagietka z kurczakiem i sosem mango

Nasza propozycja na domowy fast food. Lubimy wiedzieć co jemy i z jakiej jakości produktów zrobione są nasze dania.















Składniki

200 g filetu z kurczaka
250 ml mleka
100 g mąki
1 jako
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
pieprz, sól
olej słonecznikowy do smażenia
1 średniej wielkości mango
4 łyżki majonezu
kilka kropli tabasco (wg uznania)
2 krótkie bagietki
sałata
pomidor
ogórek konserwowy
czerwona cebula

Przygotowanie

 
Filety z kurczaka kroimy w kostkę (większą), oprószamy solą i pieprzem.
Mąkę mieszamy z mlekiem, jajkiem, proszkiem do pieczenia i szczyptą soli. Filety wkładamy do ciasta, dokładnie mieszamy. Smażymy na rumiano z obu stron. Osączamy z nadmiaru tłuszczu przy pomocy papierowych ręczników.
Mango kroimy w kostkę, miksujemy na papkę. Mieszamy z majonezem i tabasco. Wstawiamy do lodówki.
Bagietki kroimy wzdłuż (nie do końca), podpiekamy w piekarniku rozgrzanym do temperatury 100°C (ok. 10 min).
Do każdej podpieczonej bagietki wkładamy sałatę, piórka czerwonej cebuli, plastry ogórka, plastry pomidora, kawałki kurczaka, polewamy sosem z mango.