niedziela, 17 września 2023

VI Konkurs Zbójnickich Nalewek


 16 września 2023 A.D. w Ustroniu Zdroju odbył się VI Konkurs Nalewek Zbójnickich, gdzie miałem podwójną przyjemność uczestniczenia w tym wydarzeniu, jako juror i fotograf. Na wstępie mogę napisać, że zabawa była przednia. Główna organizatorka
Bałkańskie Smaki i nie tylko - Bacówka u Wiecha Aleksandra Wróblewska, znakomicie radziła sobie z ogarnięciem całej imprezy, która przebiegała w ciepłej, góralskiej atmosferze z cudownie klimatycznym lokalu Karczma Góralska w Ustroniu. Do pomocy w prowadzeniu całej imprezy, dołączył mąż Oli, Wiecho. Mistrz bałkańskich smaków i dusza towarzystwa w jednym. Gościom przybyłym na festiwal umilał różnymi konkursami, gdzie nie obyło się bez degustacji nalewek. Wisienką na torcie była kapela góralska. Nie żadni tam "golcy" czy 'zakopałery"...to była prawdziwa kapela! Po prostu cudo <3

Do "zawodów nalewkowych" przystąpiło wielu chętnych ze swoimi, domowymi, 'leczniczymi', produktami. Jako członek jury, przyznać muszę, że wybór był bardzo trudny, a trunki to miód dla podniebienia. Niektóre smaki bardzo zaskakiwały swoim bukietem i klarownością. Niektóre też i mocą. Szczególnie jedna, śliwowica, rzuciła mnie na kolana. Miała tę moc! Oj miała! Grzmotnęła mnie na glebę, niczym "kurwica". Nie wiem ile to miało "voltów", ale walnęło, niczym grom z jasnego nieba! Przyznanie trzech miejsc nie było łatwe, dlatego postanowiliśmy dać wyróżnienia. "Zawodnicy" szli łeb w łeb. Po kilku godzinach degustacji i rozmów doszło do ogłoszenia wyników. Nagrody zostały rozdane no i wtedy zaczęła się prawdziwa impreza. 

Wszystkie nalewki, biorące udział w konkursie, plus te, które uczestnicy donieśli już po, poszły w "ruch". Goście mogli skosztować wszystkich trunków, porozmawiać z wytwórcami "napojów"...w karczmie serwowano typowe, góralskie dania. Było wszystko to, co na udanej imprezie powinno być. Integracja przebiegła pomyślnie, a ja będę miło wspominał ten dzień. 

Już za rok, serdecznie zapraszam na kolejną, siódmą już edycję Konkursu Nalewek Zbójnickich. Oczywiście w tym samym miejscu. Możecie też zabrać swoje nalewki i spróbować swoich sił. Nie tylko nagrody się liczą, ale też dobra zabawa. Ostatnie będzie zapewnione na 100%, bo Aleksandra już  się o to zatroszczy.

Teraz zachęcam do obejrzenia zdjęć.

 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz