poniedziałek, 1 lutego 2021

Warzywna sałatka z kaszą

 Parafrazując pewne powiedzenie, stwierdzam dziś: " nie samym mięsem człowiek żyje"! Ba, całkiem spora grupa konsumentów mięsa nie tknie! No i najważniejsze w tym wszystkim jest to, że każdy może postępować według własnych potrzeb pokarmowych! Niemniej dzisiejsza propozycja, to danie jarskie, bardzo kolorowe, bo warzywne, więc lekkie i zdrowe! Witaminy są nam niezbędne, A te ze świeżych warzyw mają jeszcze tą zaletę, że smakują, czego próżno szukać w "aptecznych tabletkach"! No to do dzieła! To co proponuję, to bardzo łatwa i szybka w przyrządzeniu, aromatyczna sałatka z kuskusem! Ja już wiem jak smakuje! Wam sugeruję przekonać się o tym "na własnym podniebieniu"!

 

 

 

 

 

 

Składniki:


200 g kaszy kuskus

1 mała puszka kukurydzy

2 pomidory

1 ogórek wężowy

1/2 papryki czerwonej

1/2 papryki zielonej

1/2 papryki żółtej

3 łyżki posiekanej natki pietruszki

5 łyżek oliwy

5 łyżek soku z cytryny

2 ząbki czosnku

sól, pieprz
Przygotowanie:Kaszę kuskus przygotowujemy tak jak zwykle. Proporcje kaszy do wrzątku 1:1. 1 szklanka kaszy, 1 szklanka wrzątku. Zalewamy mieszamy, pod przykryciem zostawiamy aż wchłonie wodę.

 

Pomidory kroimy w kostkę, uprzednio usuwając gniazda nasienne. Ogórki i papryki pokrojone w kostkę dodajemy do kaszy wraz z pomidorami, osączoną z zalewy kukurydzą oraz posiekaną natką. Całość polewamy oliwą z posiekanym czosnkiem, sokiem z cytryny. Całość doprawiamy solą i pieprzem.

 

 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz